Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Vidzgiryje Alytuje automobilio parkavimas kainuos 5,6 karto brangiau nei Vilniuje prie Katedros

Nuo 43,00 eurų metams sostinės centre Mėlynojoje (brangiausioje) zonoje iki 7,20 eur metams Žaliojoje zonoje – tiek gyventojams kainuoja parkavimas Vilniuje pirmam automobiliui. Antrasis automobilis daugiabučio teritorijoje kainuoja nuo 26 eurų per mėnesį Mėlynojoje iki 4,50 per mėnesį Žaliojoje zonoje. Jei leidimas statyti gatvėje – kaina nuo 52 iki 7,20 eurų per mėnesį antrajam automobiliui priklausomai nuo zonos.

Vidzgiryje 33 kartus brangiau nei Žvėryne

Alytaus savivaldybės įrengta aikštelė aplinkiniams gyventojams kainuos 20 eurų per mėnesį, arba 240 eurų per metus, t.y. 5,6 karto brangiau nei Vilniuje prie, pavyzdžiui, Katedros.

Alytaus m. savivaldybė pasidalijo naujienomis – ruošiamasi įrengti naujas automobilių stovėjimo aikšteles miestui priklausančiuose žemės sklypuose. Pirmoji tokia aikštelė dygsta Vingio gatvėje, naujoji planuojama Jurgiškių gatvėje prie  prie Jurgiškių gatvės 51, 55 ir 67 daugiabučių namų.

Gyventojams aikštelės privalumus pristatė ir Alytaus meras Nerijus Cesiulis, susitikime su gyventojais pabuvęs keliolika minučių ir išvykęs.

Administracijos dir. Gintaras Rakaitis, meras Nerijus Cesiulis, patarėjas Saulius Ivoška. Alytaus m. savivaldybės nuotrauka

Skelbiama, kad bus įrengta 80 automobilių stovėjimo vietų su apšvietimu. Aikštelės įrengimo kaina – 200 000 tūkstančių eurų. 

Alytiškis paskaičiavo atsipirkimą

Alytiškius stebina ne tik savivaldybės verslininkiški planai, bet ir mero matematiniai gebėjimai. Klausytojas Mantas stebisi Alytaus mero Nerijaus Cesiulio matematiniais skaičiavimais, kad aikštelė neatsipirks ir jos kainomis gyventojams.

„Turiu pasvarstymų dėl naujos būsimos aikštelės Alytaus mieste Jurgiškių gatvėje, kurioje planuojame įrengti 80 vietų automobilių parkavimo aikštele. Visuomenė nėra patenkinta savivaldybės sprendimu dėl būsimų nuomojamų vietų, mėnesio 1 automobilio kaina – 20€, projekto kaina 200000€.

Alytaus meras teigia, kad šis projektas niekada neatsipirks, kaip gali niekada neatsipirkti jeigu 80 vietų padauginama is 20 gauname menesio sumą 1600€, tai padauginame iš 12 mėnesių 19200, tada 200000 per 11 nepilnai metų atsiperka visa suma, o kas toliau jau – biznis savivaldybei iš tos aikstelės. Suprantame, kad aikštelės priežiūra reikalauja šiokių tokių išlaidų. Kodėl buvo atmesta galimybė išsipirkti automobilio vietą ir kas mėnesį mokėti aptarnavimo mokestį (kaip ir už šiukšles vandenį ar kita)? Kaip ir kituose Lietuvos miestuose. Susidaro toks vaizdas kad mūsų meras ir savivaldybė yra ne tik valdantieji, bet ir verslininkai.“ – stebisi klausytojas.

Darbus atliks UAB „Gilmera“. Juos buvo planuojama pradėti balandžio 15 d., o baigti – liepos mėn. 

Komentarai (4)

 1. Rolis prieš 1 mėnuo

  Vilties 16 kiemo paziurekit

 2. Liudna prieš 1 mėnuo

  Nu jo kaina cia uzvare konkreciai. Gaila kad meras taip pradejo eiti negraziai per alytu. Slove greitai isbleso dabar belieka kuo daugiau varkiu prasukt kol mero kedej sedi.

 3. Danonki prieš 1 mėnuo

  Seciulio, jai taip "tvarkingai" toliau "šeimYninkaus", akivaizdžiai laukia rublio su kapeikomis likimas- geriausiu atveju baudžiakas, į blogesniuoju langai kvadratėliais...

 4. Vingio g. prieš 1 mėnuo

  Veržiasi sau kilpą ant kaklo su šitom aikštelėm. Atsibodo jau meru būt tikriausiai, nes už tokias aikštelių nesąmones pati tauta nurašys į paraštes. Vingio gatvėje daro mokamą aikštelę vietoje to, kad pastatytų papildomus konteinerius šiukšlėms, nes per visą gatvę tik prie butų ūkio šiukšles išmest galima.

Comments are closed.

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...