Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Vienas ryškiausių autistiškų vaikų bruožas – sudėtinga vaiko komunikacija“, – sako lietaus vaiką auginanti mama

Laidoje „Papasakok man“ pokalbis su lietaus vaiko mama Klementina Gruzdiene.

1 dalis

„Lietaus vaikais ir Mažasiais princais vadinami autistiški vaikai. Ir noriu pasakyti – ne autistai, o autistiški arba esantys autizmo spektro sutrikime. Tai yra labai skirtingi, labai įdomūs vaikai, juos vienija tam tikri bruožai, išskirtinumai“, – į klausimą, kokie vaikai vadinami lietaus vaikais sako Klementina. Laidos viešnios teigimu, autistiškumas ne liga, kurią būtų galima diagnozuoti atlikus kraujo ar kitokius tyrimus, tai vaiko raidos sutrikimas.

2 dalis
Vija Kudzienė ir Klementina Gruzdienė

Labai svarbu, kad šią diagnozę pripažintų vaiko tėvai, nes dažnai susiduriama su tėvų neigimu, nepripažinimu, kad jų vaikas kitoks, o tai atitolina pagalbą vaikui. Klementina ragina tėvus nelaukti diagnozės, o veikti. Labai svarbu neslėpti galimų sutrikimų nuo šeimos gydytojo, kad pastarasis galėtų nukreipti pas tinkamus specialistus. Šeimai vaiko sutrikimo pripažinimas – didelis iššūkis. Išgyvenamas kaltinimo periodas, bergždžias atsakymo į klausimą „kodėl?“ ieškojimas. Iškyla skyrybų tikimybė, nutinka ir kad vienas iš tėvų pasirenka pasitraukimo iš gyvenimo kelią.

Todėl būtina apie tai kalbėti, šviesti visuomenę ir nepamiršti paslaugų autistiškų vaikų šeimoms, nes tai labai palengvina sudėtingą vaiko raidą. Kalbėdama moteris sąmoningai neatskleidžia galimų autistiškų vaikų bruožų, kad tokiu būdu nepaskatintų bereikalingos panikos arba atvirkščiai nenuramintų tų, kurie turėtų sunerimti ir labiau pasigilinti į savo vaiko elgseną. Tačiau vienas ryškiausių šio sutrikimų bruožų tai sudėtinga vaiko komunikacija.

Kitos naujienos

,,Adamkiada" – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė, kurios sumanytojas - Bu...

Dirbančių ir dirbusių Alytaus rajono švietimo įstaigų  vadovai, savivaldybės Švietimo, kult...

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...