Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Visiems rajono vaikams – vienodas finansavimas

Šiandien tarp Alytaus rajono bei Alytaus miesto savivaldybių buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuria Alytaus miestas įsipareigojo darželiuose užtikrinti reikiamą grupių skaičių, kad būtų priimti ir mieste dirbančių, tačiau Alytaus rajone gyvenamąją vietą deklaravusių tėvelių (globėjų) vaikai.

Alytaus rajonas yra žiedinė savivaldybė, todėl, suprasdami tėvų poreikį vesti vaikus į arčiau darbovietės ar namų esantį darželį, siekiama sudaryti kuo geresnes sąlygas tėvams rinktis ugdymo įstaigą, o vaikams gauti kokybišką ugdymą.

Alytaus rajone išlaikyti vieną ikimokyklinuką savivaldybės biudžetui kainuoja vidutiniškai 145 eurus, dėl tokios sumos mokėjimo už rajono vaikus, lankančius darželius Alytaus mieste, ir buvo sutarta sudėtingų derybų metu. Alytaus miestas vienam vaikui išlaikyti per mėnesį išleidžia beveik dvigubai daugiau biudžeto lėšų.

„Mums rūpi rajono vaikų ugdymas, todėl visiems rajono vaikams – tiek lankantiems darželius rajone, tiek mieste – skiriame vienodą finansavimą. Šiuo metu tai yra sąžiningiausias sprendimas“, – sakė Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė, pridurdama, jog, rajonui esant žiedine savivaldybe, su Alytaus miestu turint daug bendrų taškų, keliamas tikslas – bendradarbiauti, būti partneriais, o ne konkuruoti ar kišti pagalius vieni kitiems į ratus. 

Kitaip nei anksčiau, susitarta nemokėti už priešmokyklinukus. „Kai kuriose mokyklose vaikų mažėja – tai akivaizdu, tačiau negalime lengva ranka visko imti ir paleisti. Turime 6 gimnazijas, kuriose yra teikiamas priešmokyklinis ugdymas, kuriamos klasės, sutvarkyta infrastruktūra, dirba nuoširdūs ir kompetentingi mokytojai. Mūsų didžiausias noras, kad rajono mokyklose būtų pilna vaikų klegesio“, – kalbėjo merė R. Vitkauskienė.

Minėtą dokumentą, vos pasibaigus neeiliniam Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžiui, pasirašė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė.

Alytaus rajono savivaldybė įsipareigojo šioje sutartyje nustatyta tvarka Alytaus miesto savivaldybei vietoje 540 Eur kompensuoti 1 450 Eur per metus. Tai yra vietoje 54 Eur per mėnesį kompensuoti 145 eurus kas mėnesį per 10 mėnesių už kiekvieną ikimokyklinio amžiaus vaiką, kurio gyvenamoji  vieta deklaruota Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje ir kuris lanko Alytaus miesto savivaldybės lopšelį-darželį  ar mokyklą-darželį.

„Tai unikalus atvejis Lietuvoje, kai dvi kaimyninės savivaldybės susitarė dėl ugdymo paslaugų  dalinio kompensavimo. Tai lėšos, kurias gavę į miesto biudžetą, skirsime investavimui į dar kokybiškesnį vaikų ugdymą, darželių infrastruktūrą, paslaugas, naujų žaidimo aikštelių darželiuose įrengimą, mokytojų ir auklėtojų kvalifikacijos kėlimą. Tikiu, kad tai yra pirma, bet ne paskutinė sutartis su rajono savivaldybe“, – su rajono savivaldybe pasiektu bendradarbiavimo rezultatu džiaugiasi Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Iš rajono savivaldybės už miesto savivaldybės lopšelius-darželius ar mokyklas-darželius lankančius rajono vaikus gautas lėšas Alytaus miesto savivaldybė planuoja skirti minėtų įstaigų infrastruktūrai gerinti ir ugdymo priemonėms įsigyti. Šios lėšos per metus turėtų sudaryti apie 400 tūkst. Eur.

Šis susitarimas aktualus ir dėl visuotinio ikimokyklinio ugdymo įsigaliojimo: nuo 2023 m. – visiems 4 metų vaikams, nuo 2024 m. – 3 metų vaikams ir nuo 2025 m. – dvejų metų vaikams.

Alytaus rajono ir miesto savivaldybių administracijos

Komunikacijos skyrių informacija

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....