Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

A.Kubilius: Kad realiai dujas siųsti į Ukrainą, reikia investicijų, kurias gali daryti Europa

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Po 2024 Ukraina gali likti Be dujų, Gazprom sutartis tais metais baigsis ir sunku tikėtis, kad ji būtų pratęsta, sako europarlamentaras Andrius Kubilius. 

Energetiniai ištekliai Rusijai niekada nebuvo tik verslo rūšis, tai ir politinio spaudimo įrankis.  Kaip Europa galime padėti Ukrainai realiai – užtikrinti dujų tiekimą po 2024, kuomet baigsis Ukrainos ir Gazprom sutartis.

„Akivaizdu, ko labiausiai Kremlius bijo –  metaforiškai kalbant, galima pasakyti, kad viduje labiausiai bijo Navalno, išorėje labiausiai bijo Ukrainos sėkmės, ir todėl tai, ką matome, yra išraiška šitų baimių.“ – sako A.Kubilius, primindamas, kad tikėtis, jog dialogais kas nors sugebės pakeisti Putiną, būtų naivu, o problemos yra ilgalaikės.

Todėl, kai Rusijos siekis silpninti Ukrainos ekonomiką, o investicijos traukiasi, ES tikslas turėtų būti visomis išgalėmis stiprinti Ukrainą, mano europarlamentaras.

Jo teigimu, vienas geriausių būdų – užtikrinti Ukrainai energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos po 2024-ųjų.

„Ukraina turi sutartis ir vadinamojo virtualaus reverso būdu iš Slovakijos ar Lenkijos perka tas pačias Gazprom dujas visiškai teisėtai ir skaidriai. Bet tam, kad ji galėtų tą daryti ir toliau, reikia, kad visų pirma tos dujos per tuos vamzdžius tekėtų link Slovakijos ir Lenkijos, o tam, kad iš virtualaus reverso būtų galima pereiti prie to, kas yra vadinama fiziniu ir siųsti jau realiai atgal dujas atgal į Ukrainą, reikia investicijų, kurias gali daryti Europa,“ – aiškina A.Kubilius.

Kaip tai veikia išsamiau klausykite Europos klube.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra European-Union-emblema-1920x1281.jpg

Europos klubas“ dalinai finansuojamas Europos Parlamento


Prenumeruokite podcastą savo mėgstamoje platformoje bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, FM99 radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...