Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Antras kartas nemeluos? Alytaus švietimo tinklo pertvarka pradedama iš naujo

Alytaus miesto švietimo įstaigos gavo naują Alytaus m. savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus raštą dėl tinklo pertvarkos.

Procesas, pradedamas iš naujo, taisant procedūrinius pažeidimus. Pirmajame rašte mokyklų bendruomenėms nebuvo pateiktas motyvuotas prašymas pateikti mokyklos tarybos sprendimą per trumpesnį terminą.

Dabar švietimo įstaigų atsakymų tikimasi iki balandžio 3 dienos, t.y. suteikiamos įstatymu numatytos 15 dienų. Ankstesniame rašte mokykloms buvo duota savaitė, tačiau bendruomenės paprieštaravo tokiai skubai ir pateikė teisinius argumentus, kurie, panašu, pasiekė tikslą.

Taip pat antrajame rašte ištaisytos klaidos, kas iš tiesų vyks su mokyklomis, kurios prijungiamos. Čia jau nurodoma, kad vietoje Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio liks Vidzgirio mokyklos „Drevinuko“ skyrius“, nebe Alytaus „Drevinuko“ mokykla darželis, kaip buvo pirmajame bandyme.

Prie Alytaus Likiškėlių progimnazijos prijungiamas lopšelį-darželis „Boružėlė“, kuris tampa Alytaus Likiškėlių progimnazijos skyriumi ir lopšelis-darželis „Nykštukas“ tampa Piliakalnio progimnazijos skyriumi.

Taip pat nebeliko punkto, nurodančio priešmokyklinio ugdymo grupes formuoti bendrojo ugdymo mokyklose. Prieš tokį planą ypatingai prieštaravo „Obelėlės“ vaikų tėvai, kuriems buvo primygtinai siūloma vaikus vesti į Panemunės progimnaziją.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...