Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Autizmo supratimo mėnuo bėga į pabaigą. Ar supratimas auga?

FM99 studijoje vieši organizacijų „Draugiški autizmui” įkūrėja Barbora Suisse bei „Pokyčių ambasada” vadovė Klementina Gruzdienė. Su viešniomis kalbame apie besibaigiantį autizmo supratimo mėnesį, ryškiausius pokyčius Lietuvoje, knygos „Autizmas – dalis manęs. Autistiški suaugusieji savo paties žodžiais ir specialistų akimis” fenomeną.

Alytaus kino teatre „Dainava” atidaroma paroda „Autizmas – dalis manęs“. Kilnojamąją parodą „Autizmas – dalis manęs“ sudaro 15 knygos iliustracijų su trumpais faktais apie autizmą lietuvių ir anglų kalbomis. Tai – iliustratorės Tatjanos Pleskevičienės, turinčios autizmo diagnozę, piešiniai iš šiemet „Baltų lankų“ leidyklos išleistos knygos „Autizmas – dalis manęs. Autistiški suaugusieji savo pačių žodžiais ir specialistų akimis“.

Paroda kviečia sužinoti įvairių ir galbūt daugeliui nežinomų faktų ar mitų apie šią diagnozę. Pavyzdžiui, kad Holivudo filmai ir žiniasklaida yra suformavę neteisingą įspūdį, jog autizmo bruožų turintys žmonės pasižymi „supergaliomis“. Išskirtiniai žmogaus gebėjimai vadinami Savanto sindromu, tačiau tik vienas iš dešimties autistiško elgesio žmonių turi savantams būdingų bruožų.

Draugiški autizmui” įkūrėja Barbora Suisse

„Siekiant plačiau visuomenę supažinti su autizmo spektro sutrikimu ir gimė idėja apie parodą, keliaujančią po Lietuvą“, – pasakoja parodos iniciatorė, organizacijos „Draugiški autizmui“ įkūrėja, naujos knygos „Autizmas – dalis manęs. Autistiški suaugusieji savo pačių žodžiais ir specialistų akimis“ bendraautorė Barbora Suisse.

Barbora Suisse sako, kad mums kaip visuomenei svarbu suprasti, kokie mes esame skirtingi. Reikia priimti faktą, kad pasaulis, kaip paveikslas, turi daug spalvų. Suaugusių autistiškų žmonių bendruomenę pradėjau kurti prieš 3 metus. Dabar bendruomenėje yra apie 360 lietuvių, kurie gyvena Lietuvoje ir užsienyje”, – sako B Suisse.

Pokyčių ambasada” vadovė Klementina Gruzdienė

Tuo tarpu Klementina Gruzdienė teigia, kad įvykęs didelis pokytis supratime apie autizmą, nes žmonės patys kreipiasi ir nori daugiau informacijos apie autizmą.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....