Klausyti gyvai

08:35 - 09:00

Ši diena muzikos istorijoje

„Dienos tema“ – apie išskridusius gandrus ir artėjantį rudenį Žuvinto biosferos rezervate

„Dienos tema“ – apie išskridusius gandrus ir artėjantį rudenį Žuvinto biosferos rezervate

Žuvinto biosferos rezervatas
Žuvinto biosferos rezervatas

Rugpjūčio paskutiniąją dekadą Žuvinte sutinka tūkstantį paukščių viršijantis gervių pulkas. Pirma šįmet atlikta apskaita parodė, jog gervės lieka ištikimos didžiausiai Lietuvos pelkei – rugpjūčio 20 d. vakare 1220 gervių parplasnojo nakvynėn į Žuvinto palių Rudės plynę ir ežero salą.

Ko gero, būtent šiomis dienomis gervių gausėjimas yra intensyviausias, nes dar kelias dienas atgal jų būreliai buvo gerokai retesni, o ežero saloje nakvodavo tik pavieniai paukščiai. Dabar čia klykaujančių gervių trimitai netyla visą naktį.

Lietuvoje yra vos kelios vietos, kur gervės taip gausiai apsistoja pasiilsėti prieš išskrendant. Žuvinto, Novaraisčio pelkių, Sulinkių durpyno, dar keleto raistų atviros teritorijos masina šiuos vis gausėjančius triukšmingus paukščius.

„Dienos tema“ – apie isskridusius gandrus ir artejanti rudenį Zuvinto biosferos rezervateFM99 (1)Praėjusių metų vasaros pabaigoje Žuvinte buvo susitelkę rekordiškai daug – virš 2100 gervių. Aplinkiniuose laukuose jos maitinosi, javų ražienose ir nušienautose pievose rankiojo grūdus ir smulkius gyvūnėlius. Šįmet sankaupose gervių skaičius gali būti ir mažesnis, nes kai apylinkėse rugiapjūtė ankstyvesnė, o ūkininkai anksčiau aria ražienas – gervėms darosi sudėtinga susirasti pakalnkamai maisto ir paukščiai ilgiau neužsibūna

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...