Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Lietuvos kariuomenės dienos proga pažintis su trimis kariuomenėje tarnaujančiais dzūkais

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. 1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas.

Taigi šioje laidoje pažintis su trimis jaunais Lietuvos kariuomenėje tarnaujančiais vyrai. Visi jie kilę iš Dzūkijos, nors dirba skirtingoje karinėse oro, karinėse jūrų ir sausumos pajėgose.

Vytenis-Bucius-300x300

Vytenis Bučius kilęs iš Punios. Dar mokykloje susidomėjo Šaulių sąjungos veikla, todėl nusprendė studijuoti Lietuvos karo akademijoje. Vėliau pavyko įstoti į JAV Karinio jūsų laivyno akademiją. Grįžęs po mokslų dirba ir gyvena Klaipėdoje, o pastaruosius tris mėnesius praleido jūroje.

„Jūros liga yra sunkiausias dalykas. Daugelis galvoja, kad jūrininkai daug laiko praleidžia jūroje ir jau pripratę, tačiau realybė kitokia. Viskas priklauso nuo bangavimo – patekus į audrą jūros liga yra pats didžiausias priešas. Būna bloga, kojos linksta, nieko nesinori, tačiau vis tiek turi stovėti budėjime“, – pasakoja Vytenis.

 

10314741_663046883744724_7293849328779249618_n

Alytiškis Gediminas Putnikas prieš 7 mėnesius pabaigė Bazinius karinius mokymus ir greitai bus pusmetis, kuomet tarnauja Didžiosios kunigaikštienės Birutės batalione. Gediminas labai patenkintas savo darbu, mat užsiima ne tik įdomia veikla, tačiau svarbiausia, jaučiasi svariai prisidedantis prie šalies gynybos.

„Tenka pamiegot po atviru dangum, labai romantiškas dalykas. Kai nebūna karšto maitinimo, maitinamės sausu daliniu, kuris laikui bėgant nebe toks skanus atrodo, tačiau ką darysi – valgom, nes kitaip nėra. Ir nesiprausęs nebūsi, reikia palaikyt higieną, todėl į mišką vežamės drėgnų servetėlių. Bet gyveni ir išgyveni, nieko baisaus“ – įspūdžiais apie pratybas miške dalijasi Gediminas.

gediminas kakneviciusIš Veisiejų kilęs Gediminas Kaknevičius – pilotas ir dirba Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. Nuo vaikystės domėjosi aviacija, o paaugęs suprato, kad svajonė tik viena – į žemę žvelgti iš paukščio skrydžio.

„Maloniausia mano darbe – kai atsisėdi į lėktuvą, pamiršti visus popierius ir pakyli nuo žemės. Ir dar labai malonu kai žmonės padėkoja už tarnybą, už tai, kad tarnauji Lietuvos kariuomenėje. Tai yra nepažįstami žmonės, kurie supranta mūsų darbą ir yra už tai dėkingi“ – sako Gediminas.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...