Klausyti gyvai

08:35 - 09:00

Ši diena muzikos istorijoje

„Papasakok man“: Ar žinojote, kad pati pirmoji emocija atsirandanti žmoguje yra baimė?

Ar žinojote, kad pati pirmoji emocija atsirandanti žmoguje yra baimė?  Manoma, kad pirmą kartą ji patiriama gimdymo metu, kai vaikui pradeda trūkti deguonies. Tačiau tai nevienintelė baimės rūšis. Apie baimes ir kitus jausmus slypinčius giliai mūsų psichikoje pokalbių laidoje „Papasakok man“.

Pokalbis su Mindaugu Būta, 1 dalis
Pokalbis su Mindaugu Būta, 2 dalis

Vijos Kudzienės pokalbis su gydytoju psichoterapeutu Mindaugu Būta, kuris paprastai ir suprantamais žodžiai paaiškina, kas yra psichoterapija, kam reikalingas savęs pažinimas, o svarbiausia skatina pamilti save tokius, kokie esame. 
“Jeigu yra normalūs santykiai tarp žmonių, jeigu normalūs santykiai su tėvais, su artimaisiais, partneriu, tai psichoterapija tikrai nereikalinga, tačiau jeigu jaučiame, kad kažkas yra ne taip, kažko nesuprantu, kartojasi tokie pat ar panašūs poelgiai, nesiseka išlaikyti ilgalaikių santykių, jaučiama vidinė tuštuma ar priešingai kažkoks sunkumas, tada raginu kreiptis į psichoterapeutą ir suprasti dėl ko taip atsitinka gyvenime. Pavyzdžiui, dėl ko susirandu jau trečią vyrą, o jis toks pats kaip ir pirmasis,” – pataria gydytojas.

Laidos autorė Vija Kudzienė ir psichiatras Mindaugas Būta

Pasak gydytojo, kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl negali būti vienodų taisyklių ar metodų, kurie padėtų įveikti  sunkumus. Perskaityta psichologinė savęs pažinimo knyga  ar koučerio paskaitos nepadės išsivaduoti nuo jus persekiojančių sunkumų. Nėra vieno recepto visiems, tai labai individualu.  Savęs pažinimas yra nuolatinis ilgalaikis procesas, galintis tęstis ir keletą metų.
Pokalbyje paliestos  baimės ir pykčio, net kulto temos. Mirties baimę mes atsinešame gimdami, na o pykti ant savo tėvų, net jeigu jie ir mirę, yra natūralu ir tai nieko blogo.
Daugiau psichologo pamąstymų ir patarimų klausykite laidos įraše.

Kitos naujienos

Alytaus kraštotyros muziejuje antradienį pristatyta Vilmanto Dunderio knyga apie Kovo 11-osios akto signa...

Per pirmą dieną, vasario 21-ąją, kai buvo pradėti rinkti parašai už kandidatus į prezidentus, TS-LKD kand...

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) teigiant, kad buitiniai vartotojai ir mažos įm...

Delfi.lt skelbia, kad Latvijoje sulaikytas vyras, įtariamas Baltijos šalyse dažais apipylęs ne vieną memo...