Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Mariya, Charkivas: „Šviečia saulė, labai norisi gyventi ir labai norisi, kad visa tai kuo greičiau baigtųsi“

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Charkivas šiąnakt buvo pagrindinis taikinys, aršios kovos vyko šiame mieste, tačiau rusų pranešimai, kad visas miestas užimtas, nepasitvirtina. Mariya Yasenovska iš Charkivo radijo stočiai FM99.

Mariya Yasenovska iš Charkivo

Kaip Charkivas laikosi?

Šiandien sako, kad buvo vienas smarkiausių apšaudymų, labai smarkiai griaudėjo, dirbo mūsų kariškiai, prailgino komendanto valandą, nes yra diversinės grupės, jų ieško, išaiškina.

Paryčiais buvo prasiveržimai lengvosios technikos miesto rajonuose, su jais kovojom ir šiuo metu atrodo apie pusę jų nukenksminti. Bet kovos vyko pačiame mieste, ir technika prie mano namo, kur gyvenu, tik šiuo metu mes ne ten.

Bombos pataikė ir į gyvenamuosius namus, niekur nemačiau dar informacijos apie aukas gyvenamuosiuose namuose, bet tai neatmetama, vėliau pasirodys tikslesnė informacija. 

Bet nežiūrint į nieką, ar kažkoks psichologinis persilaužimas, bet kažkaip šiandien iš ryto ramu, nors situacija visiškai nerami, bet kažkaip. Nesu tikra, kad po poros valandų vėl viskas prasidės, bet dabar viskas gerai, šviečia saulė, labai norisi gyventi ir labai norisi, kad visa tai kuo greičiau baigtųsi. Labai svarbu, kad Ukrainos armija puikiai dirba, man šiandien skambino draugė iš Dnepro, ir jie manė, kad jeigu Charkivas kris, tai kitas bus Dnepras, bet dabnar jie ramūs, nes mato, kad Charkivas laikosi ir jie gali organizuoti savanorių pagalbą, labai daug žmonių rašosi į teritorinę gynybą visuose miestuose, taip pat ir Charkive. ir tai labai įkvepia.

Mus taip pat tai įkvepia, visą pasaulį ko gero. Rašoma, kad Charkive dujotiekis susprogdintas, ar tiesa?

Nepatvirtinta informacija, kažkas smarkiai degančio susprogdinta, buvo didžiulis gaisras, bet bent jau Charkivo dujų įmonė pranešė, kad dujų spaudimas tinkle nekritęs, todėl greičiausiai tai ne dujotiekio vamzdžiai, o degalinė ar kas nors panašaus. 

Kol kas viskas veikia vanduo, elektra, internetas?

Taip, yra atskirų tiekėjų problemų su internetu, bet mūsų veikia, ir su internetu ir mobiliu internetu, viskas veikia, vanduo, elektra, šildymas viskas yra.

Aišku, yra įvairių situacijų mieste, Charkivas labai didelis, 1,5 milijono gyventojų, oficialiai, o išties gerokai daugiau, tad yra atskirų mikrorajonų, namų, kur žmonės turi problemų su šildymu, bet pas mus viskas gerai. Aišku, vandens atsargomis pasirūpinome.

Kur dabar esate?

Mes dukros namuose miesto centre, šiąnakt nakvojom bute koridoriuje, nes langai dideli, nepasirūpinom, kuo juos užklijuoti, tai nusprendėm, kad nakvosim koridoriuje ant gridnų, kad jeigu kas galėtume greitai nusileisti į bombų slėptuvę, bet šiąnakt nesileidom, nes vėlgi – slėptuvė tai namo rūsys ir nuo vakar perspėjimai, kad galimos diversijos, kad gali diversantai užsidinėti į štai tokio tipo slėptuvės, pas mus ten ne tiek daug žmonių, tad su kaimynais sutarėme, kad būsime butuose ir koordinuosimės.

Dar teko matyti, kad Anonymous organizacija kviečia ukrainiečius išjungti geolokacijas telefone, nes pagal tai gali būti?

Nemačiau, kad Anonymous apie tai rašyti, mačiau tiesiog tokią informaciją, bet pas mus ją dabar paneigė kaip netikrą, kad tai nereikalinga ir kaip tik tokiu būdu galime likti ryšyje, surasti vienas kitą, dėl geolokacijos kaip ir nepasitvirtino, bet kalba apie žymėjimus mieste, visa tai vis dar aktualu.

Apie diversantus – teko matyti grupes Telegrame, kur siūlomas užmokestis tiems, kurie žymėtų atitinkamas vietas, lietuviai irgi dirbo, kad jas užblokuotų, ką apie tai žinote?

Manęs tokie pranešimai nepasiekė, tik mačiau, kad žmonės rašo, jog jiems buvo siūlyta už pinigus dirbti žymėtojais, bet jau yra saugumo priemonės Ukrainos karinių pajėgų, kuriems tokius pranešimus reikia siųsti, jie atseka ir nukenksmina tokius siūlytojus. Tad apie visas neaiškias informacijas ir tokius radinius rekomenduojama pranešti saugumo tarnyboms.

Džiugu stebėti, kad galiausiai ir Vakarų šalių tokia prasidėjo, kuri nebesustos ir Rusija bus izoliuota nuo pasaulio.

Sutinku su jumis, labai pergyvenom dėl SWIFT, bandėm ir su savo partneriais Šveicarijoje kalbėti, kad palaikytų atjungimą, ir kiek žinau, keletas bankų šiandien jau atjungta nuo SWIFT, ir rytoj Rusija prabus visai kitokioje ekonominėje situacijoje. 

Ačiū ir laikykitės!

Andrii Bystrov iš Kijevo: Mieste veikia diversantai, kai kurie persirengę teritorinės gynybos uniformomis

Mariya Yasenovska iš Charkivo. Link miesto skrenda bombonešiai

Serhii Karelin: Rodau nuotraukas, o šeima netiki – “Per televiziją nerodo, Putinas gi sakė, kad nešaudys civilių”


Marija iš Charkovo: tikėjausi, kad kažkas bus, bet nesitikėjau, kad bus taip…

Andrej Melnik (Kremenčiukas, Ukraina): Prasidėjo viskas nuo panikos

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...