Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – uždekime žalią šviesą Alytaus miesto teatrui: premjeros, nauji veidai, džiazo vakarai

Rugsėjis beldžias į duris ir langus, su juo tradiciškai prasideda aktyvus teatrinis sezonas, nors ir vasara tebūna trumpo atokvėpio minutė. Teatras yra gyvenimas. Teatras – instrumentas, kuriuo gali pažinti save bei pasaulį ir taip komunikuoti.

Atsinaujinęs Alytaus miesto teatras žengia į 26 sezoną lydimas šūkio – „TEATRUI ŽALIĄ ŠVIESĄ“.

Šiame sezone žiūrovus teatras kvies tiek į premjeras, tiek ir aktyviai dalyvauti teatro gyvenime – iš arčiau pamatyti kūrybinę virtuvę, susipažinti su teatro bendruomene: aktoriais, režisieriais, žmonėmis, kurie lieka už uždangos. Laukia gan intensyvus 26-sis teatro sezonas, kurio tikslas – atverti duris dialogui su atviru žmogumi. Puodelį arbatos šiandien gėrėme su teatro direktore Inesa Pilvelyte, pavaduotoja teatro plėtrai ir rinkodarai Laura Našlėnaite ir kultūrinių projektų vadybininke Giedre Kalinauskiene.

 

Laidos viešnios pristatė naująjį Alytaus miesto teatro sezoną.
Laidos viešnios pristatė naująjį Alytaus miesto teatro sezoną.

Šį sezoną formuojant repertuarą, atsižvelgta į žanrų ir formų įvairovę, tokiu būdu siekiant tenkinti įvairių visuomenės sluoksnių ir interesų kultūrinius poreikius, ugdyti jaunosios kartos meninį skonį. 26-ojo sezono metu numatoma pristatyti 8 premjeras.

Teatro meno vadovas Petras Lisauskas žiūrovams pristatys dvi premjeras: komediją suaugusiems „Hero ir Zero“ (premjera jau rugsėjo 11 d.). Spektaklyje atskleidžiama šiuolaikinio žmogaus, įklimpusio į materialaus pasaulio liūną, vidinių jėgų kova, kasdienybė.

Taip pat spektaklį vaikams „Pačių pačiausia dovana“ (premjera gruodžio mėn.). Linksmai, žaismingai bei netikėta forma kartu su mažaisiais pažvelgsime į ekologiją.

 

Alytaus miesto teatro aktoriai ruošiasi naujajam sezonui.
Alytaus miesto teatro aktoriai ruošiasi naujajam sezonui.

Žiūrovų laukia ir du šiuolaikinio šokio spektakliai:

Šiuolaikinio šokio spektaklis-impresija „Druska“ (premjera  2016m. vasario). Idėjos autorė, choreografė Gita Strikytė spektaklis – impresija „Druska“, kurio idėjos autorė, choreografė  ir naujoji Alytaus teatro trupės narė Gita Strikytė. Kurdama šią impresiją bendradarbiaus su Alytaus akvarelės meistru Benjaminu Jenčiumi.

Choreografės Agnijos Šeiko režisuotas spektaklis „Kitą kartą. Kita karta“  (darbinis pavadinimas) (Premjera 2016 m. kovo). Šiuo projektu Alytaus miesto teatras prie savo profesionalios aktorių trupės pakvies prisijungti jaunosios ir senjorų kartos teatralus. Scenoje susitikusios keturios kartos pasidalins patirtimi, požiūriu į šių dienų vertybes.

Mono spektaklyje „PRA. Vieno aktoriaus vienos dalies prasidėjimas“ išvysite naująjį Alytaus miesto teatro trupės narį Vaidą Praspaliauską. Šio spektaklio režisierė a. a. Loreta Liausaitė. Spektaklyje aktorius atvirai kalba apie save ir apie visus, kurie patenka į viliojantį, magišką teatro pasaulį, užburiantį ir tiesa, ir melu.

DSC_0862

Nuo rudens bus įkurtas teatro lojalistų klubas – Žiūrovų Akademija Lojaliems Ir Atviriems (ŽALIA), organizuojantis įvairių formatų dialogą su žiūrovu.

Bendradarbiaujant su teatro ir kino muziejumi, Lietuvos šokio informacijos centru, Alytaus J.Kunčino viešąja biblioteka teatro klube įsikurs videoteka/biblioteka/infoteka, kur visi norintys galės peržiūrėti senus, istorinius spektaklius.

Alytiškių laukia ir Alytaus miesto teatro kūrybinės veiklos 25-ečio minėjimo renginių ciklas. Rugsėjo mėnesio repertuare rasite įsimintinus ir įvairiomis nominacijomis apdovanotus spektaklius, tarp kurių du O.Koršunovo režisuoti spektakliai: OKT/Vilniaus teatro „Žuvėdra“, Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Kankinys“. Į susitikimą Alytaus miesto teatre pakvies tiek mažiesiems, tiek ir jų tėveliams puikiai pažįstama nuotaikinga ir išdykusi vaikiškų knygelių veikėja – KAKĖ MAKĖ. Atviro rato teatras pasakos „Apie žmogų, nužudžiusį gulbę“. Su Rolandas Kazlu ir jo pakeleiviais susitiksime koncerte Dainovė.

Spektaklis „Žuvėdra“ Alytaus miesto teatre jau rugsėjo 3 dieną. 18 val.
Spektaklis „Žuvėdra“ Alytaus miesto teatre jau rugsėjo 3 dieną. 18 val.

TEGYVUOJA KOMEDIJA!

Tradiciniu tapęs, ketvirtą kartą Alytuje organizuojamas festivalis jau tapo didžiausiu rudens kultūros ir meno įvykiu Dzūkijos sostinėje. Jau antrus metus iš eilės festivalyje pasirodys svečiai iš užsienio. Festivalio naujovė – dramaturgų, rašančių komedijiniame žanre, konkursas. Konkursui teikiamos vienaveiksmės ar daugiaveiksmės pjesės, scenarijai ir kiti komedijiniai dramos žanro kūriniai bus vertinimo komisijos atrinkti ir pristatomi Teatro klube, skaitymuose, festivalio „Tegyvuoja komedija“ metu. Nugalėtojai apdovanojami festivalio uždarymo metu.

Naujajame sezone teatre darbuotis vėl padės savanoriai. Šiemet jie bus kviečiami dalyvauti teatro klubo ŽALIA veikloje. Alytaus miesto teatro tikslas – suburti mokyklinio amžiaus jaunimą, kurie taptų teatro bendruomenės dalimi, susipažintų su užkulisiai, paruošiamaisiais darbais iki spektaklį išvysta žiūrovas, susitiktų ir pabendrautų su žinomais aktoriais, režisieriais, lavintų ir ugdytų savo kultūrinį akiratį.

Laidą kūrė Vida Ramanauskaitė (Grišmanauskienė)

—-

Laida „Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ kartojama šeštadieniais nuo 19 val.

SRTRF-logo

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...