Klausyti gyvai

13:35 - 14:00

Ši diena muzikos istorijoje

Tėvai renka parašus peticijai dėl priešmokyklinukų

Alytaus priešmokyklinukų tėvai kovoja dėl galimybės rinktis. 2024 m. kovo 28 d. Alytaus miesto tarybai panaikinus kelias priešmokyklinukų klases darželiuose, jie verčiami eiti į mokyklas.

Tėvai paskelbė peticiją – jie nesutinka su tokiu tarybos sprendimu ir reikalauja sugrąžinti po antrą priešmokyklinukų grupę į darželius „Obelėlė“, „Vyturėlis” bei „Linelis“.

„Lopšelių-darželių ir būsimų PUG mokinių bei jų tėvelių atžvilgiu priimtas sprendimas yra diskriminacinis, lyginant su kitomis Alytaus miesto ugdymo įstaigomis, kurioms patvirtintos pageidaujamas PUG skaičius ir mokinių skaičius jose. Teikdami peticiją mes siekiame, kad visi norintys lankyti priešmokyklinio ugdymo grupes lopšeliuose-darželiuose „Obelėlė“, „Vyturėlis” bei „Linelis“ tokią galimybę turėtų ir 2024-2025 mokslo metais“, – skelbiama peticijos tekste.

Šiuose darželiuose nėra visiškai naikinamos priešmokyklinukų grupės, po vieną paliekama, kita, nors yra pakankamai tėvų prašymų, naikinama.

Priešmokyklinę grupę daržlelyje „Obelėlė“ lankyti ruošiasi ir mero vaikas. Tarp pasirašiusiųjų protesto raštą savivaldybei – ir mero žmonos parašas.

Reikalavimai ir siūlymai

„Mes, priešmokyklinių ugdymo grupių vaikų tėvai ir kiti Peticiją pasirašę asmenys nesutinkame su Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2024-03-28 dienos Sprendimu Nr. T-132, kuriame sumažinamas priešmokyklinių grupių skaičius Alytaus lopšeliuose-darželiuose „Obelėlė“ bei „Linelis“. Reikalaujame, kad artimiausiame Tarybos posėdyje Alytaus miesto savivaldybės taryba šį klausimą svarstytų iš naujo.
Siūlome skubiai kviesti Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdį bei priimti mums palankų sprendimą – 2024-2025 mokslo metais Alytaus lopšeliuose-darželiuose „Obelėlė“, „Vyturėlis” bei „Linelis“ leisti formuoti po 2 priešmokyklinio ugdymo grupes.“ – rašoma peticijoje.

https://www.peticijos.lt/visos/85288/del-ribojimo-priesmokyklinukams-pasirinkti-norima-ugdymo-istaiga-alytaus-mieste/

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...