Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Nuo priešmokyklinukų iškėlimo iki antrokų klasių išardymo – siūlymai Alytaus taryboje

Alytaus miesto taryba šį ketvirtadienį balsuos dėl grupių ir klasių komplektų švietimo įstaigose. Tuo pat metu iš naujo pradėta ir vykdyti Alytaus švietimo įstaigų tinklo pertvarka.

Pirmą kartą pradėjus tinklo pertvarką vasario mėnesį procedūra buvo nutraukta, nes po tėvų protestų paaiškėjo, kad vykdoma ne pagal taisykles. Alytaus švietimo įstaigoms iš naujo išsiųstas tiklo pertvarkos projektas ir laukiama jų nuomonės iki balandžio 3 dienos, o tuo metu vyksta kiti sprendimai.

Tačiau jau šį ketvirtadienį taryba spręs dėl grupių komplektų, tokiu būdu planuojama tinklo pertvarka jau vykdoma, tik kitu būdu – mažinant priešmokyklinukų klases darželiuose ir jas formuojant mokyklose. Savivaldybės siekis – priešmokyklinukus iškelti iš darželių į mokyklas. Neslepiama, kad tai bus tiesiog pigiau savivaldybei, nes mokyklos vaikai išlaikomi Švietimo ministerijos, kai tuo metu darželiuose tenka daugiau prisidėti savivaldybei. Tačiau tuo pat metu tėvams pasakojama, kad į mokyklas dėl priešmokyklinukų investuojami milijonai.

Viena priešmokyklinukų grupė naikinama ir Alytaus „Obelėlėje“, nors jau 37 vaikai užrašyti į dvi priešmokyklinukų klases, o priėmimas į švietimo įstaigas dar tik prasidėjęs, tad vaikų skaičius gali dar augti.

Leonilės Tretiak vaikas turėtų eiti į „Obelėlę“, tačiau tėvai raginami perrašyti vaikus į Panemunės mokyklą. Ji jau anksčiau kalbėjo apie tėvų bėdas, dabar sako – ir toliau niekas tėvų negirdi.

Beje, tėvams, jų teigimu, taikoma Alytaus miesto merui Nerijui Cesiuliui įprasta taktika – dėl sprendimo kaltinama ministerija, kuri nuleido tokį reikalavimą, o ne savivaldybė. Taip teigė ir meras susitikime su protestuojančiais tėvais ir socialdemokratų tarybos narys. Ministerija tuo metu patvirtina, kad sprendimai dėl švietimo įstaigų – savivaldybės reikalas, į kurį ministerija nesikiša.

Beje, svarstant komplektus komitetuose Investicijų ir biudžeto komitete diskusija vyko ne apie vaikų gerovę, o apie tai, kaip sumažinti komplektų skaičių.

Iš komiteto pirmininko socialdmeokrato Mindaugo Šimos lūpų skambėjo siūlymai, pavyzdžiui, naikinti antrokų klasę ir vaikus paskirstyti po kitas klases ir mokyklas. Tai reikštų, kad vaikai, jau metus praleidę savo kolektyvuose, būtų išskirstyti po skirtingas mokyklas. Viskas argumentuojama, kad taip būtų pigiau.

Švietimo skyriaus vedėja Loreta Šernienė raginta peržiūrėti klasių komplektus, kurie yra šiek tiek mažesni, nei kitur, ir ieškoti galimybių perkelti vaikus į kitas klases ar mokyklas.

Švietimo skyriaus vedėja siūlė žiūrėti tik į pirmas, penktas ir devintas kases, kai vaikai persiskirsto natūraliai, tačiau komiteto pirmininkui atrodė visiškai normalu ardyti antrokų ar penktokų klases ir jas išardyti ir jis primygtinai siūlė skyriaus vedėjai paieškoti tokių galimybių.

Sprendimai dėl komplektų švietimo įstaigose bus priimami jau šį ketvirtadienį Alytaus miesto taybos posėdyje.

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...