Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Dienos tema“ – lietuviai labiausiai korumpuotomis laiko sveikatos apsaugos institucijas ir teismus, sako STT direktoriaus pavaduotojas R.Zienka

„Dienos tema“ – lietuviai labiausiai korumpuotomis laiko sveikatos apsaugos institucijas ir teismus, sako STT direktoriaus pavaduotojas R.Zienka

„Dienos tema“ – lietuviai labiausiai korumpuotomis laiko sveikatos apsaugos institucijas ir teismusFM99Šių metų balandžio-gegužės mėnesiais Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ atliko tyrimą „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2014“, kurį inicijavo Specialiųjų tyrimų tarnyba. Buvo tiriamos trys tikslinės grupės: Lietuvos gyventojai, verslo įmonių vadovai ir valstybės tarnautojai. Iš viso buvo apklausti 1000 Lietuvos gyventojų, 510 verslo įmonių vadovų, 508 valstybės tarnautojai. Tyrimu buvo siekiama įvertinti korupcinę situaciją Lietuvoje bei palyginti ją su ankstesnių metų rezultatais.

Tarp Lietuvos gyventojams aktualių problemų korupcija užima 6-ą vietą po mažų atlyginimų, bedarbystės, alkoholizmo, emigracijos, kylančių kainų. Kaip labai rimtą problemą korupciją nurodė 48% gyventojų. Tai mažiau nei 2011 m. (67%, penkta vieta). Įmonių vadovai korupciją, kaip labai rimtą problemą paminėjo 5-oje vietoje (30%), o valstybės tarnautojai 7-oje vietoje (29%). Šiose tikslinėse grupėse lyginant su 2011 m. korupcija minima rečiau. Verslininkams buvo pateiktas ir klausimas apie verslą stabdančias problemas. Korupcija buvo minima 5-oje vietoje po emigracijos, kompetentingų darbuotojų stokos, mokesčių dydžių bei skaidrumo viešuosiuose pirkimuose stokos.

Tyrimas atskleidžia visų trijų tikslinių grupių optimistines nuotaikas korupcijos atžvilgiu – daugiau yra tų gyventojų, kurie mano, kad per 5 metus korupcijos mastai išaugo – 35%, negu tų, kurių manymu korupcija sumažėjo – 16% .

Atvirame klausime apie labiausiai korumpuotas institucijas 2014 m. gyventojai dažniausiai minėjo sveikatos apsaugos institucijas – 55% (2011 m. buvo 60%), teismus – 30% (2011 m. – 42%), policiją – 26% (38%), Seimą – 26% (47%), savivaldybės – 25% (35%). Įmonių vadovai bei valstybės tarnautojai taip pat dažniausiai minėjo sveikatos apsaugos institucijas, atitinkamai 26% ir 40%. Daugelio institucijų paminėjimo dažnis yra sumažėjęs. 69% Lietuvos gyventojų nurodė, kad kyšio davimas padeda spręsti problemas, kita vertus tai žemiausias rezultatas nuo 2001 m.

 

 

 

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...